Bezpieczeństwo lokat bankowych, czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG)

Czym jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest instytucją, gwarantującą bezpieczeństwo depozytów banków w Polsce, czyli np. opisywanych na blogu lokat.

Jaka kwota jest bezpieczna?

BFG gwarantuje bezpieczeństwo depozytów w bankach do równowartości 100 tys. euro w złotych. Ponadto wypłata środków odbywa się w ciągu 20 dni roboczych.

Czy pieniądze na lokacie są bezpieczne?

Tak, w przypadku podmiotów objętych gwarancją BFG, pieniądze ulokowane na lokatach bankowych objętych Bankowym Funduszem Gwarancyjnym są bezpieczne do limitu określonego przez BFG.

Przydatne linki


Przydał Ci się ten wpis? Podeślij znajomym, może też skorzystają. Będzie mi bardzo miło, jeśli polubisz i/lub udostępnisz artykuł za pomocą poniższych przycisków.Cześć, mam na imię Damian i zarabiam na promocjach bankowych już od kilku lat. Śledzę rynek promocji bankowych, bo sam regularnie z nich korzystam. Polecam też co lepsze oferty znajomym i rodzinie. Z rozmów z czytelnikami wiem, że okazje finansowe budzą szczególną ostrożność, a czasem i nieufność, dlatego cenię sobie budowanie zaufania poprzez szczerość, autentyczność, prosty język bez zbędnego nadęcia i otoczki marketingowej. Nie jestem doradcą finansowym, jestem zwykłym gościem, który znalazł kilka fajnych sposobów jak zaoszczędzić lub dorobić trochę "grosza" i dzielę się tym na blogu. Więcej o mnie tutaj.

Komentarze